Vysvetlenie si pojmov z oblasti zdravého stravovania

nazov clanku: Ako sa orientovať v pojmoch a kategóriach zdravých výrobkov? časť.1 (na uvahu)

Prešiel si tým každý, v obľúbenej kaviarni, či obchodíku na rohu ulice majú vo vitrínke nový voňavý koláčik, ktorý okrem toho, že skvelo vyzerá aj určite dobre chutí, no často krát má vyšsiu cenu a niekoľko zaujímavých prívlastkov ako napríklad Raw, Vegan, Gluten-free, Bio či mnoho iných.

V tejto časti sa dočítaš:
- Aké kategórie produktov a označovanie používame na výrobe u nás 
- Všeobecne zaužívané pojmy, prívlastky a označenia výrobkov 

#Raw

Raw alebo surové potraviny neboli pri výrobe tepelne spracované, alebo sú spracované en do 42 stupňov. Pri raw alebo "živej" strave sa kladie dôraz na zachovanie čo najväčšieho počtu živín v potravine, ktoré sa varením či pečením vytrácajú.

 

 

 

 

 

Rovnako tak pri čítaní etikiet potravín, produktov z oblasti zdravého stravovania, či potravín určených pre stále rastúcu skupinu ludí s intoleranciou na lepok, či laktózu je skutočnou výzvou orientovať sa v spleti rôznych prívlastkov, označení, ikoniek či certifikácíi, ktorých cieľom je informovať zákazníka o vlastnostiach, pôvode, spôsobe spracovania či výroby. Teda garantovať určitý štandard a kvalitu. 

#Organické potraviny

Pojem "organický" je v podstate totožný s "ekologický". Organické potraviny musia byť pestované v bezpečnej pôde, nemôžu mať žiadne modifikácie a musia sa držať zvlášť od "normálnych" produktov či potravín. Pri ich výrobe sa nesmú používať umelé pesticídy, GMO a umelé hnojivá. Dobytok chovaný ekologicky musí mať voľný prístup k vonkajším pastvinám a musia ho kŕmiť iba organickým krmivom, nesmú sa mu podávať žiadne antibiotiká či rastové hormóny.

 

#Bio

Nálepku bio má taký produkt, ktorý bol vyrobený v ekologickom poľnohospodárstve, či už ide o rastlinný alebo živočíšny produkt. Je tak vyprodukovaný bez použitia chémie či priemyselných hnojív. Biopotravina je vyrobená z bioproduktov, pričom počas výroby sa mohli použiť len povolené zložky a prídavné látky a technologické postupy.

V poslednej dobe je čím ďalej, tým viac obľúbená a propagovaná raw strava

#Raw

Raw alebo surové potraviny neboli pri výrobe tepelne spracované, alebo spracované len do 42 stupňov. Pri raw alebo "živej" strave sa kladie dôraz na zachovanie čo najväčšieho počtu živín v potravine, ktoré sa varením či pečením vytrácajú.

cover august 2

,,Aj takéto chutné koláčiky vedia byť raw,,

#Gluten Free

Ak má potravina na obale takéto označenia, znamená, že neobsahuje alergén lepok. Obsahuje ho pšenica, raž, jačmeň, otruby, špalda či slad, no nie je to také jednoduché obísť len pekárenské výrobky, pretože sa lepok často ukrýva aj v potravinách, v ktorých by si to nebol povedal, napríklad aj v sójovej omáčke či v káve. Preto je potrebné podrobne študovať obaly.

 

Pojmov je samozrejme viac ale nechajme si niečo aj nabudúce. Ďalší článok nájdete TU.